Kolejna witryna oparta na WordPressie

Spacer po Bergamo

Spacer po Bergamo
O Bergamo słyszał na pewno każdy, kto podróżował lub planuje podróż do Mediolanu linią Ryanair lub Wizzair. To właśnie tam znajduje się mediolańskie lotnisko obsługujące tanie linie lotnicze. Miasto położone jest około 50 km na północny wschód od Mediolanu i podzielone jest na dwie części – Città Alta (miasto górne) i Città Bassa (miasto dolne).
Na wycieczkę do Bergamo wybrałyśmy się z Mediolanu pociągiem. Bilet ze stacji Milano Centrale kosztuje 5,50 €, a podróż trwa około 50 minut. Było to moje drugie podejście do zwiedzania tego miasteczka. Za pierwszym razem udało mi się jedynie wejść na wzgórze, zjeść obiad i zejść z powrotem, żeby zdążyć odwieźć rodziców na lotnisko. Tym razem wybrałyśmy się z koleżankami na dłuższy spacer.

Do Città Alta można dojechać autobusem lub kolejką – funicolare. Nie wpuszczono nas jednak ze względu na mojego psiaka, więc wybrałyśmy się pieszo. Taką też opcję polecam, bo wejście jest wyjątkowo urocze. 

Co warto zobaczyć w Bergamo? W Città Alta wrażenie robi Bazylika Santa Maria Maggiore i plac Piazza Vecchia. W Città Bassa możemy natomiast odwiedzić muzeum sztuki Accademia Carrara. 1 thought on “Spacer po Bergamo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *